Hakkımızda

İsbul.net Türkiye’nin iş ilanları ve kariyer platformu sayesinde, işsizler ile işinden memnun olmayan bu nedenle iş arama sürecindeki bireylerin istihdam edilme ile ilgili ihtiyaçlarının karşılanması diğer yandan ise işverenlerin firmaları için gerekli olan iş gücü teminini sağlamaları amaçlanmaktadır. İş arayanlarla iş ilanlarını, işverenlerle iş arayanlarını ortak paydada buluşturan isbul.net’te herkes aradığı ile ya da elemana en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Bireyler hayallerindeki işlere isbul.net ile erişmekte ve işverenler firma, hedef ve politikalarına uygun iş gücünü isbul.net üzerinden temin edebilmektedirler.

Hem iş bulma hem iş arama hem de eleman bulma süreçleri oldukça zorlu süreçlerdir. Bu noktada isbul.net hem firmalara hem de iş arayan adaylara destek olmaktadır. Bu süreçte adaylar birçok noktada iş aramanın zorlukları ile karşılaşmaktadır. İsbul.net tam da bu noktada iş arayan kişilere yardımcı olmak amacı ile kurulmuş bir insan kaynakları platformudur.

 Kişiler iş ararken, göz önünde bulundurmaları gereken en önemli unsur yapmak istedikleri iş ile kendi niteliklerinin uygun olmasına dikkat etmek olmalıdır. İş arama süreçlerinde yapılan en büyük hatalardan birisi de budur. Birçok kişi iş başvurusu yaparken daha önce deneyimi ve eğitimi olmadığı işlere başvuru yapmak istemektedir ve bu başvurulardan pek az kişi istihdam edilmektedir. Bu nedenle iş ilanları incelenirken bu nokta üstünde dikkatle durulması gereken durumlardan birisidir. Bireylerin iş başvurusu yaparken kendilerine uygun iş ilanları ile başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri, işe yerleşme oranlarını da arttırmaktadır.

İş ararken karşılaşılan bir başka zorluk ise kişilerin özgeçmiş doldurma süreçleridir. Özgeçmiş (CV), bireylerin kişisel bilgilerini, eğitim ve iş deneyimlerini, yetkinliklerini ve yabancı dil bilgisini, referanslarını aktardığı, aktardığı bu bilgiler çerçevesinde de işverenlerin kendilerini istihdam etmelerini sağladıkları bir tanıtım yazısıdır. Özgeçmiş doldurmak zorlu ve titiz davranılması gereken bir durumdur. Alınan eğitim, iş tecrübesi gibi bölümler ayrıntılı olarak doldurulmalıdır. Bu bölümlerin ayrıntılı olarak doldurulması işverenlerin oldukça dikkatini çekmektedir. Fakat ayrıntılı doldurma işlemlerinden kasıt sadece eğitim bilgileri ve çalışılan yer olarak algılanmamalıdır. Çalışılan yerde yapılan işin tanımı, organizasyon içerisindeki pozisyon ya da eğitim görülen yerde alınan dersler, öğrenim dili gibi kritik açıklamalara da yer verilmelidir. Bunun dışında referans bölümünün doldurulması işveren firmaların istihdam edilmek isteyen bireyler hakkında bilgi edinmeleri açısından önemli bir bölümdür ve bu bölüm adaylar tarafından mutlaka doldurulmalıdır.

İş arayan adaylar isbul.net üzerinde üyelik oluşturarak çok kolay ve ayrıntılı bir şekilde özgeçmiş doldurabilmektedirler. İsbul.net üzerinde oluşturacağınız üyelik ve dolduracağınız özgeçmiş ile site içerisinde yer alan binlerce firmanın on binlerce ilanlarından size uygun olan iş ilanlarına başvuru yapabilir ve hayatınızın işine başlayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken vakit kaybetmeden isbul.net üyeliğinizi oluşturmak olacaktır.

 İsbul.net sitesi ile her gün binlerce kişi aradıkları iş için sitemizde bulunan ilanları inceleyerek iş ilanlarına başvuru yapmaktadır. İnsan kaynakları sektöründe her geçen gün pazar payını büyüten iş bul, bünyesinde binlerce kurumsal firma barındırarak özellikle beyaz yaka iş ilanları ile istihdam edilmek isteyen bireylerin yardımına koşmaktadır. İş bul 2011 yılından bu yana vermiş olduğu hizmetler ile binlerce kişi için iş bulmanın tek adresi haline gelmiştir. Aynı zamanda site içerisinde bulunan binlerce firma da kurulduğu günden bu yana iş bul ile aradıkları nitelikli elemanlara ulaşmıştır.

İşverenler firmalarının hedef ve amaçları doğrultusunda, organizasyon içerisinde ihtiyaç duydukları nitelikli elemanlar için isbul.net üzerinden verecekleri ilanlar ile kolayca iş gücü temin edebilmektedirler. İş ilanları veren firmalar hangi pozisyonda hangi çalışma tipinde olursa olsun isbul.net’in zengin aday veri tabanı sayesinde aradıkları elemanları bünyelerine katabilmektedirler. İşverenler firmalar, uygun olan adayları gerek ilanlarına başvurmaları gerek aday veri tabanından çekmek sureti ile firmalarına katabilmektedirler.

İş ilanı verirken firmaların dikkat etmeleri gereken şeylerden biri ilan içerisinde yer alan ve adayda aranan nitelikler, adayın yapacağı işin tanımı gibi bölümleri detaylı olarak doldurmaları olmaktadır. Aranan nitelikler kısmında firmanın işe yerleştirmek istediği kişide yapılacak olan işin gerektirdiği birtakım nitelikleri belirtmesi istenmektedir. Bu nitelikler işin tanımına, firmanın organizasyon kültürüne göre farklılık gösterebilmektedir. Örneğin firmalar yönetici adayı olarak istihdam etmek istediği bir birey için askerlik ile ilgisinin bulunmamasının uygun olduğunu ilan içerisinde belirtmelidir. Ya da saha içerisinde satış yapmak ile ilgili bir iş için aktif olarak araç kullanabilme yeteneği aranabilmektedir. Eleman ilanı veren firmalar ilan içeriği oluştururken şehir, ilçe gibi lokasyon belirten bölümleri doldurmaları neticesinde firmaları için gerekli olan elemanların daha uygun bir şekilde seçilmelerini sağlayabilirler. İş bul üzerinde yayınlayacakları ilanlar ile bu bölümleri kolayca doldurabilecekleri gibi diğer bölümler için de site içerisindeki yönlendirmelerden yardım alabilmektedirler. Eleman arayan firmalar için en önemli nokta ihtiyaç duydukları elemanların uzun soluklu ve iş tanımında kendisinden istenen işleri kusursuz olarak yerine getirmesi olmaktadır. Bu nedenle işin gerektirdiği faaliyetleri yerine getirebilecek elemanları istihdam etmek istemektedirler. İsbul.net ile firmalar ilan vermeleri durumunda zengin veri tabanı içerisinde kendileri için en uygun adayın işe yerleştirilmesini sağlayabilirler.

İsbul.net kurulduğu günden bu yana binlerce kişiye iş ve eleman sağlayarak sektör içerisinde sürekli pazar payını arttırmaktadır. Kuruluş felsefesi itibari ile insanların hayallerindeki işe yerleşmesini kendisine görev edinen yapısı ve firmaların istedikleri nitelikli elemanlara ulaşabilmesini amaçlaması nedeni ile hem firmalar hem de iş arayan kişiler tarafından sevilmesinin nedeni de budur. İş arayan kişiler iş bul sayesinde aradıkları işe bir tık uzaklıktadırlar. Aynı şekilde firmalar da şirket politikaları çerçevesinde kendileri için en uygun adaylara kolaylıkla ulaşabilmektedirler.

İşsizliğin yoğun bir şekilde yaşandığı ülkemizde insanların bu sıkıntılarının önüne geçmek gibi bir amaçla yola çıkan iş bul, senelerdir bu amacı yerine getirmek için çaba sarf etmektedir. Bu yolda hem işe yerleşecek olan adaylara hem de firmalara danışmanlık hizmeti vermektedirler. Özellikle firmalar kendileri için gerekli olan nitelikli elemanları bulma konusunda zorluklar çekmektedir. Bu nedenle iş bul ile verecekleri ilanlar sayesinde isbul.net zengin aday veri tabanında bulunan özgeçmişler içerisinden kendilerine uygun adaylar ile görüşerek işe yerleştirme imkanına sahiptirler.

İsbul.net sitesi içerisindeki kolaylaştırma uygulamalarından birisi de aday yönlendirme uygulamasıdır. Bu uygulama ile birlikte firmalara en uygun adaylar firmanın ilanlarına başvuru yapmamış olsalar bile firmanın maksimum verim alması açısından adayın özgeçmişi firmaya iletilebilmektedir. Aynı şekilde iş arama sürecinde olan bireyler de binlerce firma arasından kendisine uygun olan pozisyona başvuru yaparak istihdam edilebilmektedirler.

İş bul ile sadece işsiz kişiler değil işinden memnun olmayan ve iş değiştirmek isteyen kişiler de yararlanabilmektedir. İş bul sayesinde günümüzde birçok kişi memnun olmadığı işinin yerine daha iyi şartlara sahip işlere yerleşmektedir. Siz de işinizden memnun değilseniz ve işinizi değiştirmek istiyorsanız mutlaka isbul.net sitesi üzerinde bir üyelik oluşturarak özgeçmiş doldurun ve daha iyi bir işe sahip olabilmek için size uygun ilanlara başvuru yapamaya başlayın.

İş bul içerisinde bulunan binlerce ilan içerisinde staj iş ilanları, part time iş ilanları, dönemsel çalışma iş ilanları, evden çalışma iş ilanları gibi farklı çalışma şekilleri ile ilgili ilanlara ulaşılabileceği gibi, üst düzey yönetici iş ilanları, orta düzey yönetici iş ilanları, eleman iş ilanları, uzman iş ilanları, şef iş ilanları gibi farklı pozisyonda olan iş ilanlarına da ulaşmak mümkündür. Firmalar ve iş arayan bireyler hangi pozisyonda olursa olsun ya da hangi çalışma şekillerinde olursa olsun aradıkları işlere ve aradıkları elemanlara kolayca ulaşabilmektedirler.

İş bulmak kolay olmasa da üstesinden gelinebilecek bir husustur fakat önemli olan kişinin sevdiği işi bulmasıdır. Sevilmeyen bir işte çalışmak kişiyi hem bedenen hem de ruhen yormaktadır. Sevilmeyen bir işte çalışmak bazen işsizliğin yarattığı ruhsal durumdan daha kötü bir ruhsal duruma sokabilmektedir insanları. Bu nedenle iş seçerken kendinize sormanız gereken esas soru “ben bu işi severek yapar mıyım?” olmalıdır. Aynı şekilde firmalar da eleman istihdam ederken buna dikkat etmelidirler. İş verenler işe alacakları bireylerin işlerini severek yapacak kişiler olmalarına dikkat etmelidirler, çünkü insanlar severek yaptıkları işlerde daha başarılı ve daha yüksek motivasyon içerisinde olmaktadırlar. Firmalar kişilerin işlerini sevip sevmeyeceklerini mülakat sırasında anlayabilmektedirler. Bunun için etkin bir insan kaynakları yönetimine sahip olmaları gerekmektedir.

İş ararken titiz ve kararlı olmak önemli şeylerden biridir. Bireyler hangi iş için başvuruda bulunacaklarına bilinçli bir şekilde karar vermelidirler. Burada bilinçten kasıt kendi yetkinliklerinin farkında olmak olarak algılanmalıdır. Başvurulacak olan iş ilanı kişinin gerçekten yapmak isteyeceği ve altından kalkabileceği bir iş olmalıdır. Çünkü kişinin işinde başarılı olması ve işe motive bir şekilde çalışması gerekmektedir.

İnsan kaynakları departmanları işe alım yaparken kişilerin eğitimlerini ve iş deneyimlerini dinlemenin ötesinde, bireylerin neden o eğitimi almak istediği ve ne için o işlerde çalıştığı üzerinde durmaları neticesinde, kişinin kendileri için uygun aday olup olmayacağını tespit edebilmektedirler. Adaylar da iş ilanlarının detaylarını inceleyerek, ilan içerisinde yer alan lokasyon, ücret, iş tanımı, aranan nitelikler bölümlerinin kendi özgeçmişi ile uygun olup olmadığını belirleyerek ilanın kendisi için uygunluğunu anlayabilmektedirler. Uygun işe yerleşmek isteyen kişiler öncelikle ilan ile kendi niteliklerinin uygun olmasına dikkat etmelidirler. İşin kendi nitelikleri ile uyuşması kişilerin hem çalıştıkları işlerde başarılı olmasına hem de çalışırken yüksek motivasyona sahip olmalarına neden olmaktadır.

İş bul ile site içerisinde kendilerine uygun iş ilanlarına başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikle site içerisinde bulunan “İş arayan üye ol” butonuna tıklayarak açılan sayfadaki formu doldurmak sureti ile üyeliklerini oluşturmaları gerekmektedir. Üyelik oluşturma esnasında cep telefonuna ve e-posta adresine bir aktivasyon numarası gönderilmektedir. Adaylar bu aktivasyon numarasını açılan sayfa içerisinde belirtilen yere yazarak üyeliklerini aktif edebilmektedirler. Üyeliği aktif olan bireyler bundan sonra istedikleri iş ilanlarına başvuru yapabilmektedirler.

İş arayan kişilerin özgeçmiş doldururken yapmaları gereken bir diğer işlem ise tercihler bölümünü doldurması olacaktır. Tercihler bölümü kişilerin hangi şehir, hangi pozisyon, hangi meslek, hangi sektör gibi konularda çalışmak istediklerini seçtikleri bölümdür. Bu bölümün doldurulması sonucunda bireylere bu bölümlerdeki tercihlerine göre uygun olarak mail gönderilmektedir. Özetle bu bölümü doldururken sağlık sektöründe sekreter olarak çalışmak isteyen bir bireyin “Ankara’da iş arıyorum” olarak işaretlediği bu bölüm neticesinde kendisine gönderilen mail içerisinde aktarılan bilgi, aradığı iş ile ilgili olarak site içerisinde yeni ilanların gelmesine yönelik olacaktır.

Site içerisinde yer alan ilanlara yapılan başvurular firmalar tarafından incelenmektedir. Firmalar bünyelerine katacakları elemanların seçimi konusunda kendileri karar vermektedir. Firma inceleme işlemini yaparken hem kendisine başvuru yapan adayları görebilmekte hem de kendi ilanı için uygun adayların yönlendirilmesi sureti ile gelen özgeçmişleri inceleyebilmektedir. Bu nedenle firmalar zengin aday havuzundan maksimum faydayı sağlayabilmektedirler.

Aday yönlendirme uygulaması ile firmalar kendilerine uygun fakat başvuru yapmamış olan adaylara ulaşabilirken, bu yönlendirme iş arayan kişiler için de avantaj sağlamaktadır. İş arayanlar kendisine uygun iş ilanlarını gözden kaçırmış olsalar bile bu uygulama sayesinde iş ilanlarına ulaşabilmektedirler.

Site içerisinde yapılan diğer bir uygulama ise mailing çalışmalarıdır. Bu şekilde iş arayan kişiler site içerisine gelen ilanlardan haberdar olabilmektedirler. Firmalar da verdikleri iş ilanlarına daha çok başvuru gelmesi açısından mailing çalışması yaptırabilmektedirler. Ayrıca firmalar ilanlarına gelen başvuruları anlık olarak e-postalarına gelen “ilanınıza başvuru var” mailleri ile öğrenebilmektedirler.

İsbul.net’i kullanan herkes iş bul sitesinden maksimum verim alabilsin diye isbul.net kendisini sürekli yenilemektedir. Birçok uygulama ile hem iş arayan kişilerin hem de işverenlerin kolayca aradıklarına ulaşmaları sağlanırken, kendisini sürekli yenileyerek sektör içerisinde fark yaratmaktadır.

Firmalar açısından eleman ilanı vermek çok basit olarak gerçekleştirilebilmektedir. Firmalar ilan verebilmek için öncelikle site üzerinde “firma üye ol” butonuna tıklayarak ücretsiz bir şekilde üyelik oluşturmak durumundadır. Üyeliğini oluşturan firmalar isterlerse ilan paketleri satın alarak da diledikleri kadar ilan verebilmektedirler. İster paket satın al sayfasından seçecekleri paketleri satın alabilmekte isterlerse de müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek daha farklı kampanyalardan yararlanabilmektedirler.

İlan satın alma aşamasında farklı ödeme seçenekleri mevcuttur. Firmalar iş ilanı vermek istediklerinde kredi kartı veya havale yöntemi ile ödemeyi kolayca gerçekleştirebilmektedir. Kredi kartı sistemi 128 bit’lik SSL güvenlik sistemi ile korunmakta olup herhangi bir sorun ile karşılaşılması mümkün olmamaktadır. Bu nedenle ilan vermek isteyen işverenler en güvenilir şekilde kredi kartı ile ilan satın alabilmektedirler.

İsbul.net’in uzman kadrosu sayesinde işveren ve iş arayanlar ihtiyaç duydukları elemanlara ve hayallerindeki işlere kolayca ulaşabilmektedirler. İş bul Türkiye’nin iş ilanları ve kariyer platformu sayesinde günümüzde binlerce kişi istihdam edilirken binlerce işveren de aradıkları nitelikli elemana anında ulaşabilmektedir.