İçeriğe geç

Batman Üniversitesi Taban Puanları

2026 YÖKATLAS verilerine göre Batman Üniversitesi bölümlerinin taban puanları, kontenjanları ve başarı sıralamaları.

Üniversiteleri Karşılaştır

Batman Üniversitesi Taban Puanı ve Başarı Sırası Tablosu

69 kayıt bulundu.

ÜniversiteBölümPuan TürüKontenjanTaban PuanBaşarı SırasıYıl
Batman ÜniversitesiDiş HekimliğiSAY27477,9337.7642026
Batman ÜniversitesiHemşirelikSAY65411,25103.7652026
Batman Üniversitesiİlk ve Acil YardımTYT36373,82288.4612026
Batman ÜniversitesiEbelikSAY30362,09170.1602026
Batman ÜniversitesiTıbbi Laboratuvar TeknikleriTYT43354,12387.4042026
Batman Üniversitesiİngiliz Dili ve EdebiyatıDİL60353,5641.6032026
Batman ÜniversitesiTıbbi Dokümantasyon ve SekreterlikTYT30351,04405.6022026
Batman ÜniversitesiPetrol ve Doğalgaz MühendisliğiSAY10334,72221.7102026
Batman ÜniversitesiFizyoterapiTYT41334,07521.5782026
Batman ÜniversitesiElektrik-Elektronik MühendisliğiSAY10332,74226.0682026
Batman ÜniversitesiGastronomi ve Mutfak SanatlarıSÖZ40329,41142.5642026
Batman Üniversitesiİnşaat MühendisliğiSAY10324,04246.2812026
Batman ÜniversitesiElektrikTYT55321,45625.8772026
Batman ÜniversitesiMakine MühendisliğiSAY10317,96261.2732026
Batman ÜniversitesiYaşlı BakımıTYT75315,48681.3232026
Batman ÜniversitesiSivil Savunma ve İtfaiyecilikTYT30315,16684.4212026
Batman ÜniversitesiRafineri ve Petro-Kimya TeknolojisiTYT25314,26693.0722026
Batman ÜniversitesiÇocuk GelişimiTYT27310,37731.7092026
Batman ÜniversitesiOptisyenlikTYT55310,31732.3482026
Batman ÜniversitesiBüro Yönetimi ve Yönetici AsistanlığıTYT40308,86747.0122026
Batman ÜniversitesiSağlık Kurumları İşletmeciliğiTYT28303,69802.2622026
Batman ÜniversitesiLaborant ve Veteriner SağlıkTYT35302,42816.3332026
Batman ÜniversitesiÖzel Güvenlik ve KorumaTYT35301,52826.4652026
Batman ÜniversitesiSağlık YönetimiEA36295,34393.8292026
Batman ÜniversitesiElektronik TeknolojisiTYT45295,33897.5442026
Batman ÜniversitesiBilgisayar TeknolojisiTYT40294,22910.6432026
Batman ÜniversitesiMakineTYT50293,46919.7042026
Batman ÜniversitesiSondaj TeknolojisiTYT45290,16959.3832026
Batman ÜniversitesiÇocuk GelişimiTYT27289,56966.5322026
Batman ÜniversitesiMuhasebe ve Vergi UygulamalarıTYT27288,55978.7692026
Batman ÜniversitesiBankacılık ve SigortacılıkTYT30288,33981.4242026
Batman ÜniversitesiTurizm RehberliğiDİL40282,6174.4692026
Batman ÜniversitesiÇocuk GelişimiTYT27282,481.055.0542026
Batman ÜniversitesiTürk Dili ve EdebiyatıSÖZ30282,23384.4992026
Batman Üniversitesiİnşaat TeknolojisiTYT40281,171.071.4372026
Batman ÜniversitesiMekatronikTYT25280,561.079.3812026
Batman ÜniversitesiAşçılıkTYT45276,511.132.1362026
Batman ÜniversitesiOtomotiv TeknolojisiTYT35273,221.175.7132026
Batman ÜniversitesiGıda TeknolojisiTYT30273,111.177.3032026
Batman ÜniversitesiMakineTYT30272,201.189.4032026
Batman ÜniversitesiTarihSÖZ30271,26464.5432026
Batman ÜniversitesiElektronik Haberleşme TeknolojisiTYT40270,811.208.1672026
Batman Üniversitesiİç Mekan TasarımıTYT45270,211.216.3682026
Batman ÜniversitesiHalkla İlişkiler ve TanıtımTYT45270,011.218.9892026
Batman ÜniversitesiMatematikSAY30269,76426.5672026
Batman ÜniversitesiKimya TeknolojisiTYT30267,581.252.2112026
Batman ÜniversitesiİşletmeEA30264,43634.9752026
Batman ÜniversitesiMuhasebe ve Vergi UygulamalarıTYT27263,391.310.2532026
Batman ÜniversitesiKuyumculuk ve Takı TasarımıTYT35260,231.354.2682026
Batman ÜniversitesiPastacılık ve EkmekçilikTYT35258,471.378.9872026
Batman ÜniversitesiAlternatif Enerji Kaynakları TeknolojisiTYT25256,691.404.1192026
Batman ÜniversitesiYapı DenetimiTYT25254,591.433.6952026
Batman Üniversitesiİslami İlimlerSÖZ99254,47603.6812026
Batman ÜniversitesiGiyim Üretim TeknolojisiTYT25254,441.435.8382026
Batman ÜniversitesiKaynak TeknolojisiTYT25251,611.476.0792026
Batman ÜniversitesiSanat TarihiSÖZ22250,58637.7962026
Batman ÜniversitesiSiyaset Bilimi ve Kamu YönetimiEA40249,88777.1872026
Batman ÜniversitesiGeleneksel El SanatlarıTYT50248,961.513.9552026
Batman Üniversitesiİslami İlimlerSÖZ11248,44656.7472026
Batman ÜniversitesiTekstil TeknolojisiTYT20246,841.544.1502026
Batman ÜniversitesiİktisatEA40245,48822.9322026
Batman ÜniversitesiOrganik TarımTYT35245,411.564.5412026
Batman ÜniversitesiUluslararası İlişkilerEA30244,91828.9002026
Batman ÜniversitesiEser KorumaTYT35244,381.579.3692026
Batman ÜniversitesiTıbbi ve Aromatik BitkilerTYT35242,751.602.5522026
Batman ÜniversitesiSosyolojiEA30237,12913.0692026
Batman ÜniversitesiTurizm İşletmeciliğiEA30231,53974.3082026
Batman ÜniversitesiBilgisayar MühendisliğiSAY70——2026
Batman Üniversitesiİngiliz Dili ve EdebiyatıDİL1——2026

Batman Üniversitesi İçin Tercih Dönemi Araçları

Veri Kaynakları

Bu sayfadaki taban puanı, kontenjan ve başarı sırası bilgileri YÖKATLAS (Yükseköğretim Program Atlası) üzerinden derlenmiştir. Tercih öncesi güncel ve resmi verileri ÖSYM ile YÖK'ün resmi kaynaklarından doğrulaman önerilir.