İsbul.net'te Etkili Bir Özgeçmiş Nasıl Hazırlanır?

İş arama ve iş bulma süreçlerinin sarı sayfalardan internet ortamına taşınmasıyla birlikte bir tık uzağınızda yer alan iş ilanı platformları, sizlere geniş olanaklar sağlamaktadır. Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte artık çok daha kısa sürede iş ilanlarına ulaşabiliyor ve size uygun ilanlara başvuruda bulunabiliyorsunuz. İsbul.net, her gün aktif olarak yayınlamakta olduğu iş ilanlarıyla birlikte aradığınız her pozisyonda ilana ulaşabilmenize, kısa sürede bir meslek sahibi olmanıza olanak sağlamaktadır. İsbul.net üzerinden açacak olduğunuz hesaplarınızda detaylı bir özgeçmiş oluşturarak, diğer adaylar içerisinde şansınızı yükseltebilirsiniz. Bu yazımızda İsbul.Net’te Etkili Bir Özgeçmiş Nasıl Hazırlarım? sorusunu detaylı bir şekilde yanıtlamaya çalışacağız.

İsbul.Net’e Nasıl Üye Olurum?

İsbul.net, sadeleştirilmiş üye oluşturma ekranıyla, kolaylıkla üye olma imkanı sunan profesyonel bir platformdur. Sitemizde yer alan “Üye Ol” butonuna tıklayarak, sizin için oluşturulmuş olan formda kişisel bilgilerinizi kaydederek üyeliğinizi oluşturabilirsiniz. Daha sonra kendinizi daha iyi bir şekilde ifade edebileceğiniz bir özgeçmiş hazırlamanız gerekmektedir. Bu, sizin iş arama sürecinde talep görmenizi sağlayacak önemli bir detay olacaktır.

Özgeçmiş hazırlama sayfasında en az 3 alanı istisnasız bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bu şekilde %20 doluluk oranına ulaşarak istediğiniz ilana başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bu oran sizin için yeterli bir oran olmayacaktır. Bu nedenle, gerekli tüm alanları büyük bir özenle doldurmanız gerekmektedir.

Etkili Bir Özgeçmiş Hazırlamanın Yolları

İsbul.net üzerinden hazırlayacak olduğunuz özgeçmişler, başvuruda bulunduğunuz ilan sahiplerinin sizleri detaylı olarak tanıyabilmesi açısından oldukça önemlidir. Bunun için kişisel bilgileriniz, iş deneyimleriniz, eğitim bilgileriniz, yetkinlikleriniz, detaylı bir şekilde aktarılmalıdır. Bu bilgiler, işverenin nezdinde sizi diğer adaylar arasında daha ön plana çıkaracaktır.

İsbul.net üzerinden oluşturmuş olduğunuz hesaplarınız içerisinde “Özgeçmişimi Düzenle” seçeneğini tıklayarak ulaşacağınız alanda, “Kişisel Bilgiler”, “Deneyimler”, “Eğitim Bilgileri” gibi temel alanlar yer almaktadır. Bu alanlar içerisinde bilgilerinizi daha da detaylandırabileceğiniz seçenekler bulunmakta ve bu seçenekler, yetkinlikleriniz adına daha detaylı bilgiler vermenize olanak sağlamaktadır. Sahip olduğunuz sertifikalar, yapmış olduğunuz stajlar, yabancı dil yetkinlikleriniz, daha önceden gitmiş olduğunuz kur veya seminerler, sınav puanlarınız, ilgi alanlarınız tümüyle bu kısımlarda belirtebileceğiniz özelliklerinizdir.

Tüm bu alanlarda kaydedecek olduğunuz bilgiler, özgeçmiş doluluk oranınızı artıracak ve sizi diğer adaylar içerisinde ön sıralara taşıyacaktır. İsbul.net üzerinden hazırlayacak olduğunuz özgeçmişlerinize profil fotoğrafı yüklemeniz de oldukça önemlidir. Bu şekilde işverenler sizinle ilgili daha detaylı bir bilgiye sahip olarak, aramakta oldukları pozisyonlara uygun olup olmadığınızı teyit edebilecektir.

Özgeçmiş Görüntüleme

Firmalar, ilanlarına başvuruda bulunan adayların özgeçmişlerine isbul.net üzerinden oldukça kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Etkili bir özgeçmiş ile başvuruda bulunan adaylar, firmaların eleman alımı için öncelikli olacaktır. İsbul.net üzerinden oluşturmuş olduğunuz hesaplarınızla, sitemizde görmüş olduğunuz size uygun iş ilanlarına başvurmanız durumunda, firmalar özgeçmişlerinizi görüntüleyerek, değerlendirmeye alacaktır. Özgeçmiş görüntüleme durumunda tarafınıza mail yoluyla bilgilendirme gelecek ve hangi firmanın özgeçmişinizi görüntülediğini öğrenebileceksiniz.

Özgeçmişleriniz incelemeye alındıktan sonraki süreç, firmanın inisiyatifinde bir değerlendirme süreci olarak geçecektir. Aranan pozisyona uygun görülmeniz durumunda firma, iletişim bilgilerinizden size ulaşabilecek ve ön görüşme için bir randevu talebinde bulunacaktır. Bu görüşme neticesinde de işe alınıp alınmayacağınız belirlenecektir.

İsbul.net her gün yüzlerce yeni iş ilanını iş arayanlarla buluşturmaya devam etmektedir. Yaklaşık 10 yıldır, iş arayan ve işvereni bir araya getiren, her türlü pozisyonda yayınlamış olduğu iş ilanlarıyla istihdam oranını artırmakta olan profesyonel bir işbumla platformudur. Sizler de sitemizde oluşturacağınız hesaplarınız ve hazırlayacağınız etkili özgeçmişlerinizle, size uygun iş ilanlarına başvuruda bulunabilir, kariyer hayatınız adına ilk adımı atabilirsiniz.