Sadece 2 ay çalışarak yılda 100 bin TL kazandıran meslek!

Dünyada ve ülkemizde önemli bir geçim kaynağı olan arıcılık sektöründe yılda sadece 2 ay çalışarak bir doktor maaşı kadar gelir elde etmek mümkün.

Arıcılık ilk başlarda korkutucu ve zahmetli bir iş gibi gözükse de küçük bir sermaye ile başlanılan gelir seviyesi yüksek bir sektördür. Yazın sadece 2 ay bal üretimi ile uğraşan arıcılar kışın ürettikleri balları satarak 100 bin TL’ye varan gelir elde etmekte. Profesyonel olarak bu iş ile uğraşanlar 200 arı ile yazın bal üretip kışın satarak bir doktorun yıllık kazancını elde edebilmektedir. Çocukluk yaşından itibaren arıcılık sektörü içerisinde bulunan Faruk Çengel arıcılığın büyük sermayeler gerektirmediğini ve korkulacak bir sektör olmadığını belirterek sıkı ve disiplinli çalışma sonucu büyük gelirler elde edilebileceğini söyledi.Sadece 2 ay çalışarak yılda 100 bin TL kazandıran meslek!

Sadece 2 ay çalışarak yılda 100 bin TL kazandıran meslek!

Sadece 2 ay çalışarak yılda 100 bin TL kazandıran meslek!

Arıcılıkta asıl önemli olanın alt yapı olduğunu belirten Çengel “Arının kovanını ev olarak düşünürsek, kendimize istediğimiz her şeyi arı için de düşünürsek gerisi kolay. Bize danışanlara elimizden geldiğince yardımcı oluyoruz. Eskişehir’de arıcılar dayanışma içinde, gücenme ve kıskanma yok. Bilgi paylaşımı çok sağlam. Bu işe ciddi şekilde yönelen birisinin yılda 2 aylık bir çalışma ile neredeyse bir doktor kadar kazanç sağlaması mümkün” dedi.

700 TL’lik bir araç gereç takımı ile arıcılık sektöründe çalışmaya başlanabileceğini ifade eden Faruk Çengel arıcılık ile ilgili şu bilgileri verdi;

‘’Herkes Kazanç Sağlayabilir’’

“Arıcılıkta en önemli konulardan birisi arıyı yönlendirebilmek. Bu da bir tecrübe süreci demek. Arıcılıktan herkes kazanç sağlayabilir. İşi bileni zengin de edebilir, acemice davranana zarar da ettirebilir. Bu işe hiç başlamamışlar için, kış günlerinde İlçe Tarım Müdürlüğünden, Eskişehir Arıcılar Birliğinden, İş-Kurdan kurslar veriliyor. Bir aylık bir kurs ve ücretsiz. Herkes gidebiliyor. Bu, işin teorik kısmı. Onun haricinde bize gelen meraklılara zaten ‘Kovanlarınızın, arılarınızın videosunu çekin fotoğrafını çekin biz size yardımcı olalım’ diyoruz. Söylemek istediğimiz; bu iş yapılsın mı, evet yapılsın. Arıcılık, ciddi olarak bu işi yapanı ihya eder."

Konuya benzer iş ilanları