Nasa’dan ilginç iş ilanı!

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASAdan ilginç iş ilanı yayınlandı. Dev kuruma uzaydan dünyaya gelebilecek kirlilik olasılığına karşı ‘Gezegen Koruma Memuru’ alınacak.

Verilen ilanda yapılacak iş "Gezegen koruma, organik bileşenler ve biyolojik kirliliğin insanlı ve insansız uzay araştırmalarını engellememesini sağlamak" şeklinde belirtildi.

İş tanımı bölümünde ise, "NASA'nın gezegen koruma politikaları, istemli ya da istemsiz bir şekilde Dünyalı organizmaları ve organik bileşenleri başka gezegenler ya da güneş sistemlerine taşıyan ve Dünya'ya geri dönmek üzere Dünya dışı gezegenlerden örnekler toplayan uzay mekiklerini kapsayacak" ifadelerine yer verildi.

İşe alınacak 'Gezegen Koruma Memuru'nun görevi, NASA'nın gezegen koruma çalışmalarına liderlik etmek, koruma politikalarının sürdürülebilirliğini sağlamak ve uzay görevlerinde gezegen koruma politikalarının uygulandığının denetlenmesi olacak.

NASAdan ilginç iş ilanı

Şimdilik sadece ABD vatandaşlarının başvuruda bulunabileceği ilanda adayların Mühendislik, Fizik veya Matematik mezunu olması isteniyor.

Ancak ABD vatandaşları arasında uygun bir aday bulunamaması durumunda Amerikan vatandaşı olmayan adaylar da ilana başvuruda bulunabilecek.

Konuya benzer iş ilanları