Konut Sektöründe Canlanma Yeni İstihdam Yaratacak!

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde ilk defa emlak sektöründe devrim niteliğinde bir karara varıldı. Türkiye’de il kez emlak sektörü ve bankacılık sektörü birleşerek 20 yıl vade ile yani 240 ay süreli konut satışı gerçekleştirilecek. 240 ay vadeli konut satışı planlaması, öncelikle bankacılık alanında satış pazarlama ve müşteri temsilcisi pozisyonlarında istihdam sağlanması bekleniyor.

Konut projelerinin halka tanıtımı ve hizmet verilmesi özellikle özel bankalarda yeni iş fırsatların doğacağı yönünde gelişme göstereceği tahmin ediliyor. Bununla beraber Emlak sektöründe yerini alan 30’dan fazla inşaat firması da yeni istihdam yaratarak özellikle satış pazarlama ve tanıtım alanında yeni iş kapıları açacağı tahmin edilmektedir.

Konut satışlarında artış olması durumunda bu istihdamın giderek büyüyeceği tahmin ediliyor. Eğer özel sektörde tüm inşaat firmaları bu kampanyaya katılırsa bu oranın artacağı yönünde beklentiler söz konusu olacaktır. İnşaat alanındaki gelişmeler ve konut satışlarında beklenen hedefler gerçekleştirilirse pek çok kişinin bu alanda çalışacağı düşünülmektedir.

Satış ve Pazarlama Alanında İstihdam Yaratılacak!

Satış ve pazarlama alanında istihdam yaratılacağı öngörülen pozisyonlar arasında Satış ve Pazarlama alanında istihdam yaratacağına kesin gözüyle bakılıyor. Emlak sektöründe projelerin doğrudan tanıtılması, halkın bilinçlendirilmesi, ödeme planlarının belirlenmesi gibi alanlarda bilgi vereceklerdir. Bununla beraber, Çağrı merkezi alanında da canlanma olacağı tahmin edilmektedir.

Çağrı Merkezleri Nasıl Hizmet Verecek!

Çağrı merkezleri konut satışı kampanyasında görev alacaklardır. Kampanyanın duyurulmasının hemen ardından, bankaların ve konut satış kampanyasına dahil olan firmaların telefonları susmak bilmedi. Bu yoğun talep nedeniyle çağrı merkezi alanında daha geniş kapsamda hizmet vermek adına çağrı merkezi personelleri istihdam edilecektir.

Konut Satışları Kampanyası Yaklaşık 2 Ay sürecek!

Konut satışları kampanyası yaklaşık olarak 2 ay sürecek. 31 Mart’ta sona erecek olan kampanyanın tarihinin uzaması durumunda bu istihdamın devamlı olacağı tahmin edilmektedir. Emlak sektörü İş ilanları ve güncel iş ilanlarından haberdar olmak için isbul.net üzerinden iş ilanlarını takip edebilirsiniz. En yeni ve en güncel Çağrı Merkezi iş ilanları ve en güncel tanıtım elemanı iş ilanları için isbul.net adresini ziyaret etmeniz yeterlidir.