Kış Vakti Hastalıklar İşinizin Önüne Geçmesin!

Kış geldi. Mevsimlerin değişimi çeşitli hastalıkları da beraberinde getirdi. Hastalıklara neden olan pek çok önemli etken bulunmaktadır. Bunlar bindiğimiz servis aracı, kullandığımız metro, metrobüs, otobüs, kısacası tüm toplu taşıma araçları, kalabalık ortamlar gibi etkenler sıralanabilir. Kış hastalıkları rutin hastalıklarımızdan farklı reaksiyonlar göstermektedir. Kış hastalıkları yaşantımızı doğrudan etkilemektedir. Özellikle çalışan bireylerin hayatında uzun süreli etkili olmaktadır. Kış hastalıklarının işinizin önüne geçmesini istemiyorsanız bu konuda bazı tedbirler almanız gerekmektedir. İş dünyasında mazeretli izinler almak zor bir süreç değildir.

Ancak sizin yokluğunuzda boşluğu doldurmak isteyen başka adaylar işe geri döndüğünüzde sizi başka koşullarda selamlayabilir. Kış hastalıkları sadece bununla da kalmamaktadır. İş motivasyonunuzu performansınızı da çok ciddi anlamda etkileyebilmektedir. Mesela hazırlandığınız bir toplantı ya da sunum yapma yetinizi hastalıklar yüzünden kaybedebilirsiniz. Hastalıklar özellikle iş dünyasında çalışma ortamında agresif olmanıza da neden olmaktadır. Bu nedenle çevrenizdeki insanları kırabilir, üzebilirsiniz. Hasta olduğunuzda pek çok olumsuzluk peşinizi bırakmaz. Kışın en sert soğuğu mu yoksa hastalandığınızda içinde bulunduğunuz durum mu? Elbette kışın soğuğunu tercih edersiniz. Kış hastalıklarının olumsuzluklarını sayarak bitirmemiz mümkün değildir.

Kışın Direncinizi Arttıracak Önemli Hususlar!

Kış ayında direncinizi arttırmak ve hastalıklara karşı korunmak için yapmanız gereken belli başlı şeyler bulunmaktadır. Kışın hasta olmamak ve hastalık yüzünden işinizi kaybetmemek için beslenmenize çok dikkat etmek durumundasınız. Beslenme ile beraber, giyesilerinize çeki düzen vermenizde fayda bulunmaktadır. Akşam iş saatlerinden sonra dış mekanda dinlenmek ya da bir kahve içmek için çıktığınızda hem kalabalık hem de akşamın havası hastalığınıza neden olabilmektedir. Yazın alışkanlıklarını bırakmamızda fayda vardır. Bazı alışkanlıklardan kurtulamadığımız müddetçe hastalıkların peşimizi bırakmayacağını bilmemizde fayda vardır.

Hastalandığınızda İyileşmeden İşinize Geri Dönmeyin!

Bazı kişiler hastalandığında daha iyileşme kaydetmeden yarım yamalak işe gelme taraftarıdır. Kendinizi iyi hissetmediğiniz müddetçe işinize geri dönmenizi tavsiye etmiyoruz. İyileştiğiniz zaman kendinizi daha iyi işinize vereceğinizden emin olabilirsiniz. Ayrıca çeşitli hastalıkları da çevreye yaymamış olursunuz. Kendi doktorunuz olduğunuz sürece ve sağlıklı bir yaşam için çabaladığınız müddetçe hastalıklara karşı daima zafer kazanmış olursunuz.