İŞKUR’dan işsizlere günlük 54 TL!

İŞKUR’dan işsizlere günlük 54 TL!

Türkiye İş Kurumu İşbaşı Eğitim Programı kapsamında işsizleri meslek sahibi ederek günlük 54 TL destek veriyor. Peki başvurular nasıl yapılacak?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işsizlikle mücadele kapsamında yeni proje çalışmaları yapıyor. Konu ile ilgili olarak Türkiye İş Kurumu ise istihdam destekleme programları çerçevesinde işsizlikle mücadelesini devam ettiriyor.Bu sebeple İŞKUR’dan işsizlere günlük 54 TL verilmeye başlanacak.

İŞKUR’dan işsizlere günlük 54 TL!

İŞKUR kayıtlı işsizlerin mesleki deneyimlerini arttırmak, teorik bilgilerini pekiştirmek üzere hayata geçirilen işbaşı eğitim programı ile kuruma kayıtlı 15 yaşını tamamlamış, işverenlerin akrabası olmayan, emekli olmayan, iş ve meslek danışmanlığı hizmetlerinden faydalanmış kişiler başvurabiliyor. Bulundukları illerde eğer İşbaşı eğitim programı bulunuyorsa bu katılımcılara günlük 54 TL veriliyor.

Türkiye İş Kurumu tarafından işbaşı eğitim programları veriliyor. Bu programlar sayesinde iş sahibi olamayan meslek edinemeyen vatandaşlar meslek sahibi oluyorlar ve ücretleri devlet tarafından ödeniyor.

Bu kapsamda istihdama katkıda bulunmak isteyen fakat nitelikli personel bulmakta zorluk çeken firmalar personel eğitme şansı buluyorlar. Böylelikle hem nitelikli personel bulmakta zorluk çeken firmalar hem de vatandaşların yüzleri gülüyor.

İşbaşı eğitim programları 320 gün oluyor ve işbaşı eğitim programındaki kişiler haftalık en fazla 45 saat çalıştırılıyor. Başvuru işlemleri İŞKUR müdürlükleri vasıtasıyla gerçekleşiyor. Konuya dair tüm detayları www.iskur.gov.tr adresinden öğrenebilirsiniz.

Konuya benzer iş ilanları