İş Hayatında Kendinizi Geliştirebileceğiniz Uygulamalar

Hayalini kurmuş olduğumuz iş hayatına dahil olduktan sonra, pozisyon yükseltebilmemiz ya da daha farklı alanlarda kendimizi geliştirmemiz gerekebilir. Bunu gerçekleştirebilmek için ise çeşitli eğitimlerden, deneyimlerden geçmemiz gerekebilir. Fakat iş tempomuz bazen bu eğitimleri alabilmemiz için bir zaman oluşturmamıza engel olabilir. Bu nedenle bu eksikliği giderebileceğimiz, kendimizi çeşitli alanlarda geliştirebileceğimiz mobil uygulamalardan faydalanarak, istediğimiz alanla ilgili çalışmalara başlayabiliriz. Edindiğimiz her bilgi, kendimizi geliştirmemiz ve bu gelişimi iş hayatımıza yansıtabilmemiz için birer basamak olacaktır. “İş Hayatında Kendinizi Geliştirebileceğiniz Uygulamalar” başlıklı yazımızda, bu uygulamalardan ve sağlayacağı katkılardan bahsetmeye çalıştık. Gelin birlikte hangi uygulamanın hangi yönümüzü geliştirebileceğini keşfedelim…

Kendinizi Geliştirebileceğiniz Mobil Uygulamalar

Teknolojinin hayatımıza bu denli dahil olması ile birlikte artık neredeyse her işimizi teknolojik cihazlar aracılığıyla gerçekleştirmeye başlamış bulunmaktayız. Akıllı telefonlarımız bize dünyanın kapılarını açan ve istediğiniz anda dünyanın herhangi bir yerinde neler olduğunu aktarabilen, istediğiniz anda istediğiniz bilgiye ulaşabileceğiniz birer hazine gibi… Teknolojinin bu nimetlerinden doğru bir şekilde yararlanıldığı vakit, kendimizi çok fazla alanda geliştirmemiz mümkündür. Mobil uygulama geliştiricileri bilim, kültür, sanat, felsefe, spor, akıl oyunları, yemek, sağlık, gezi, teknoloji, elektrik, eğitim gibi alanlarda çeşitli uygulamalar geliştirerek kullanıcıların beğenisine sunmaktadır. Bu uygulamalar, sizleri çalıştığınız ya da ilgi duyduğunuz alanlarda gelişmenize katkı sağlayacak verimli uygulamalardır.

İşten arta kalan zamanlarda ya da işe giderken yolda kullanabileceğimiz bu uygulamalar, istediğiniz her alanda bilgi biriktirmenizi ve zihninizi geliştirmenizi sağlayacaktır. Örneğin eğitim uygulamaları ile yabancı dilinizi geliştirebilirsiniz. Kültür sanat uygulamaları dünyada bu alanlarla ilgili gelişmeler hakkında bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Spor uygulamaları, daha fit bir vücuda sahip olmak isteyenlerin vazgeçilmezi olabilir. Teknoloji ve elektrikle ilgili uygulamalar bu alanlarda ilerleme kaydetmek isteyenler için büyük bir fırsat sunacaktır. Akıl-zeka oyunları zihninizi ve beyninizin işlevini geliştirmenize katkı sağlayabilir ayrıca eğlenceli zamanlar geçirmenize de olanak sağlayabilir. Anlayacağınız, ilgi alanlarınız ve ilerlemek istediğiniz branşla ilgili enva-i çeşit uygulamaya ulaşmanız mümkündür ve bu uygulamalar, doğru kullandığınız vakit uzun vadede kendinizi geliştirmeniz için büyük katkı sağlayacaktır.

Kişisel Gelişim İçin Uygulamalar

Hem zihinsel hem de kültürel gelişiminizi desteklemek amaçlı tasarlanmış olan mobil uygulamalar ile boş zamanlarınızı artık çok daha verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Dilediğiniz her alanda sizlere çeşitli fırsatlar sunan, kişisel gelişim için tasarlanmış olan bu uygulamaların bazılarını sizler için derledik…

TED

Çeşitli alanlarda çeşitli bakış açılarını bir araya getiren ve neredeyse her konuda alanında uzman kişilerin konuşmalarını kullanıcıya sunmakta olan TED programı, bilim, kültür, sanat ve daha birçok konuyla ilgili farklı bakış açılarına vakıf olmanızı sağlayacak bir uygulamadır.

DUOLİNGO

Yeni bir yabancı dil öğrenmek ya da yabancı dilinizi geliştirmek isterseniz, Duolingo bu konuda size destek olabilecek en iyi uygulamalardan biridir. 13 farklı dil seçeneği ile istediğiniz dilde pratik yapabilir, işe giderken ya da boş kaldığınız herhangi bir vakti verimli bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

KİNDLE

Her türlü edebiyat yazıtını kullanıcının beğenisine sunan Kindle, boş vakitlerinizde telif hakkı bulunmayan her türlü kitabı ücretsiz indirerek rahatlıkla okumalar yapabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Bu uygulama sayesinde hem birbirinden farklı serüvene dahil olacak, hem de boş zamanlarınızı çok daha eğlenceli bir hale getirebileceksiniz.

SCODE

Yazılım sektörüyle ilgili olan ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkesin rahatlıkla kullanabileceği Scode uygulaması da bu alanda gelişim kaydetmenize yardımcı olacak uygulamalardan biridir.

DALİYART

DailyArt uygulaması, sanat ve sanat tarihi ile ilgili mini bilgiler aktarmakta olan ve meraklılarına bu anlamda oldukça geniş bir yelpaze sunan uygulamalardan biridir. Her gün çeşitli sanat eserini ve tarihçesini paylaşarak, hem sanat tarihi sevenlerini hem de bir sanat dalıyla uğraşmak isteyenlerin ilgisini çekmektedir.

TODAY İN HİSTORY

Today İn History uygulaması ile o gün tarihte neler olduğuyla ilgili bilgilere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kültürel anlamda gelişiminize katkıda bulunacak bu uygulama sayesinde dünyada ne gibi olay ve değişimlerin olduğunu yakından takip edebilirsiniz.

DİKSİYON

Güzel bir Türkçe ile konuşmak ve hitabet yeteneğinizi geliştirmek isterseniz bu uygulama sizlere geniş bir imkan sunacaktır. Sunmuş olduğu alıştırmalar ile çeşitli pratikler yapabileceğini Diksiyon uygulaması, meraklısı için oldukça eğlenceli bir uygulama gibi görünüyor…

SWORKİT

Boş zamanlarınızda, güne başlarken ya da günü bitirirken, dilediğiniz vakitte egzersiz yapmak ve daha fit bir vücuda sahip olmak istiyorsanız, kişisel tercihlerinizle oluşturduğunuz egzersiz videolarını takip edebileceğiniz Sworkit uygulaması tam size göre… Aynı şekilde “Seven” uygulaması da yine günlük antremanlar yapabileceğiniz, sizi fit bir görüntüye ulaştıracak etkili uygulamalardan biridir.

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte günlük hayatımıza bu denli dahil olan akıllı telefonları, verimli bir şekilde kullanarak kişisel gelişimimize katkıda bulunabiliriz. Ayrıca çalışmakta olduğumuz sektörle ilgili ince ayrıntıları, pozisyon yükseltmek için gerekli olan yeterliliği yine akıllı telefonlar ve mobil uygulamalar aracılığıyla kısmi olarak kazanabiliriz. Sizler de iş hayatınızda kendinizi geliştirmek istiyor ve alternatif yollar arıyorsanız, bu konuda size destek olacak mobil uygulamalardan faydalanabilirsiniz.