İş Bulmak Neden Zor Geliyor!

İş bulmak zor mu? Göreceli bir kavram. İş aramak mı zor? Yoksa iş görüşmelerine gittikten sonra meydan gelebilecek sonucu mu beklemek zor. İş bulmak neden zor geliyor ki? İş bulmak isteyen adayların hayalini ve iş aramalarını en çok etkileyebilecek etken kuşkusuz yaşadığı ülkenin ekonomik ve mali krizleridir. Ancak bunu da dert etmeyin! Mali krizlerde iş ve personel alımı azalır kavramı bazen tersine işleyebilmektedir. Çoğu zaman bir üst düzey yöneticinin beğenmediği bir pozisyona sizi alabilmeleri olası bir durumdur.

Bu yüzden tüm fırsatları lehimize çevirmek her zaman daha doğru bir yaklaşım olmaktadır. İş bulmanın zorlukları ve sancılı süreçleri vardır elbet. Bazen çok istediğiniz bir işe uzak olduğu için gidemediğiniz oluyordur. Bazen okuduğunuz bir ilanın tam da size uygun olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu ilana başka insanların yerleştiği durumu da sizi üzebilir. İşinizi bulmaktansa bazen yeni iş fikirleri aklınızda yeni pencereler açabilir. Her iki durumu da teraziye koyduğunuzda karşılaşacağınız zorluklar hemen hemen aynıdır. Ancak önemli bir faktör de bulunmaktadır. İçinde bulunduğunuz ya da yapmak istediğiniz işle alakalı olarak gerekli bilgiyi ve beceriyi elde etmeniz durumunda hayatınız için farklı bir kapı açabilirsiniz.

Eğer hali hazırda bir düzeniniz varsa ve yeni bir işi çevirecek kadar sermaye ve zamanınız varsa iş arama defterini burada hemen sonlandırarak yepyeni bir hayatın kapılarını açarak merhaba diyebilirsiniz. Bu sayede yeni iş hayatınızı sağlam temeler üzerinde gelişimini sağlayabilir ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Geliştirebileceğiniz iş olanakları sayesinde hayatınıza yeni bir çeki düzen verebilirsiniz. İş bulmanın zor gelmesi belki de iki düşünce ve 2 gereklilik arasında sıkışıp kaldığımızdan dolayıdır. Tüm cesaretimizi toplayıp uygun şıkkı seçtiğimizde hayatın renklerine farklı bir dokunuş sağlayacağımızı söyleyebiliriz. Şimdi kendiniz ve geleceğiniz için bir şey yapın. Hemen şimdi kararınız vererek uygun adımlarla yol almaya başlayabilirsiniz.