2017 Yılı Personel Atama İstatistikleri

2017 yılına girdiğimiz bu günlerde 2017 yılına ait personel atamaları ve istatistikleri hakkında isbul.net olarak yakın zamanda duyurulan personel atamalarına ilişkin bilgileri sunacağız. 2017 yılına ait 2017 bütçesi TBMM’ye sunuldu. Bu sunumun ardından atanacak personel sayılarına ilişkin kulisler oluşmaya başladı. Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren personel atamaları için rakam belli oldu. Bu istatistikler baz alındığında 2017 yılı personel atamalarının yaklaşık olarak 60 bin civarında olması tahmin ediliyor.

60 Bin Yeni Personel Ataması

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sunulan bütçeye göre personel atamalarının yaklaşık olarak 60 bini bulması tahmin ediliyor. Eğer bu istatistikler üzerinden gidilirse yeni yılda yaklaşık olarak 60 atama bekleyen vatandaş için yeni iş kapısı açılmış olacak!

Hangi Alanlarda Personel Ataması Gerçekleşecek!

2017 personel atamalarına ilişkin hangi alanlarda personel alınacağına yönelik TBMM’ye sunulan bütçede 4 bin öğretim elemanı ve 5 bin memur kadrosu olmak üzere toplamda 9 bin atama izni yer almaktadır. Bu duruma göre kamu kuruluşlarında dağılımı yapılacak olan kadro sayısı da merak konusu oldu.

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına 5 Bin Kadro

Personel atamalarına ilişkin Kamu kurum ve kuruluşlarına yalnızca 5 bin kadro dağıtımı yapılacak. Bu durumda 5 bin kadro tüm kurumlara taksim edilecek.

Öncelik Sözleşmeli Alım!

Atanacak personel sayılarına ilişkin öncelik sözleşmeli personel alımları üzerinden gerçekleşeceği duyuruldu.

2017 yılı personel alımı ve özel sektörde yer alan en güncel işi ilanları için isbul.net!i takip edin. Eğer üyeliğiniz varsa hemen aradığınız iş ilanı için isbul.net’e giriş yaparak hemen iş ilanlarına başvuru yapabilirsiniz. Eğer üyeliğiniz yoksa o zaman hemen ücretsiz üyelik gerçekleştirerek hemen üye olabilir ve size uygun iş ilanlarına başvurularınızı yaparak aradığınız işi kolayca bulabilirsiniz.