İlçe Belediyeleri KPSS’siz Personel Alıyor

İŞKUR, Türkiye genelinde birçok şehirde farklı meslek kollarında personel alım ilanı yayımladı. Türkiye kapsamında 47 ilde, ilçe belediyeleri KPSS şartı olmadan belediye personel alımı yapıyor.

İŞKUR birçok belediye başkanlığı tarafından belirtilen personel alım ilanlarını yayımladı. Kamu dışı işçi alımı olarak belirtilen ilanlarda birçok pozisyon yer alıyor. İŞKUR, büyük oranda özel sektör firmalarının iş ilanlarını yayınlamasının yanı sıra kamu personeli olarak çalışmak isteyen adaylar için de iş ilanlarını yayımlamaya devam ediyor.

Alım Yapılacak Kadro Bilgileri

İlçe belediyeleri, çok sayıda personel alımı için iş ilanı yayımladı. İş ilanlarında ön koşullar, kontenjan ve kadro bilgileri de beraberinde yayımlandı. 2019 yılında kamu personeli olarak istihdam edilecek meslek kollarının bazılarını aktaralım:

Edirne Keşan Belediyesi: Basın ve Halkla İlişkiler Personeli,

Bilecik Bozüyük Belediyesi: Yönetici Asistanı ve Sekreter,

Osmaniye Düziçi Belediyesi: Büro İşçisi ve Beden İşçisi,

Afyon Kırka Birliği: Kepçe Operatörü ve Şoför,

Zonguldak Ereğli Belediyesi: İdari Sorumlu,

Erzurum Narman Belediyesi: Sekreter,

Kastamonu Daday Belediyesi: Sekreter,

Kırklareli Pınarhisar Belediyesi: Şoför, Elektrikçi, Beden İşçisi, Bilgi İşlem Personeli, Laboratuvar Teknikeri, Yönetici Asistanı,

Niğde Hacıabdullah Belediyesi: Makam Şoförü gibi meslek kollarında istihdam sağlanacaktır. İŞKUR Kurum dışı kamu işçi alımı sayfasından il, ilçe belediyelerinin ilanlarına ulaşmak mümkündür.

Belediye Personel Alım Şartları Neler?

Belediye başkanlıkları tarafından yayımlanan ilanlarda, bazı pozisyonlar için ön koşul bulunuyor. Ön koşullar kurum ve belediyeler tarafından belirleniyor. Alımlarda belirtilen şartların arasında öğrenim durumu, deneyim, mesleki yeterlilik gibi koşullar yer alıyor. Koşulların başlıklarına değinecek olursak;

T.C. vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, alımlarda belirtilen eğitim şartını sağlamak, yaş şartını sağlamak, mesleki yeterlilik için deneyim ve belge şartlarını sağlamak, sağlık probleminin olmaması belirtilen şartlar arasında yer alıyor. KPSS şartının olmaması veya en az 60 puan alma şartının olması ilanlarda en çok dikkat çeken maddeler arasında yer alıyor. Şartların sağlanması durumunda, adayların işe alım aşamasında güvenlik soruşturmasından geçmesi isteniyor. Pozisyonlara bağlı olarak değişen şartlara ve mülakat tarihlerine ulaşmak için, İŞKUR Kurum Dışı İşçi Alımı sayfasını inceleyebilirsiniz.

Alım yapılan pozisyonlara benzer olarak kamu dışında sekreter,yönetici asistanı, büro elemanı, şoför, elektrikçigibi iş ilanlarına isbul.net üzerinden ulaşabilirsiniz. Farklı meslek kollarından iş arayan adaylar şehir, pozisyon veya firma taraması yapabileceği isbul.net kariyer sitesini ziyaret edebilir.