2019 Yılının İlk Yarısında İsbul.Net İlan ve Başvuru İstatistikleri

İş arayan ve işvereni bir araya getirerek istihdam alanında büyük ilerlemeler kaydeden isbul.net, aynı özveri ve başarıyla çalışmalarına devam etmektedir. Sunmuş olduğu imkanlar ve güvenilir hizmetleriyle, birçok iş arayanı işverenle buluşturmakta olan isbul.net, 2019 yılının ilk yarısında da beklenilen performansı sergiledi. 2019 yılının ilk yarısında mevcut olan ilan ve başvuru istatistikleri, bu süreçte isbul.net’te en çok ilgi gören sektörün hizmet sektörü, en çok başvuru alan ilanların da sekreter iş ilanları olduğunu göstermektedir.

Sekreter İş İlanlarını Satış Danışmanlığı Takip Ediyor

2019’un ilk yarısında alınan verilere göre Sekreter iş ilanlarından sonra en çok talep gören pozisyon Satış Danışmanlığı olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz altı ay içerisinde iş arayanların çoğunlukla hizmet sektöründe faaliyet göstermek istedikleri ve bu alanlara yöneldiklerini söylemek mümkündür. Bu iki pozisyonu Ön Muhasebe Elemanı, Garson, Çağrı Merkezi Elemanı, Güvenlik Görevlisi, İngilizce Öğretmeni, Anaokulu Öğretmeni, Grafiker ve Sosyal Medya Uzmanı pozisyonları takip etmektedir. Bu alanlarda yayınlamış olduğumuz ilanlar, isbul.net kullanıcıları tarafından en sık talep edilen pozisyonlardır.

İş Arayanların Yöneldiği Sektörler

İsbul.net bünyesinde yayınlanmakta olan ilanlar ve gelen başvurular değerlendirildiğinde içinde bulunduğumuz son altı ay içerisinde yoğunluğun hizmet sektöründe olduğunu görmekteyiz. İşveren ve iş arayan açısından en çok ilgi gören sektörler hizmet sektöründen sonra inşaat, eğitim, gıda ve bilişim sektörleridir. Bu alanlarda sitemiz bünyesinde yer alan ilan ve başvuru oranı oldukça yüksektir. Türkiye’nin dört bir yanından iş verenin ve iş arayanın bir araya geldiği isbul.net, her sektörde talep karşılamaya devam etmektedir.

En Çok Başvuru Yapılan Şehir: İstanbul

Sitemiz bünyesinde yer alan ilanlara gelen başvurular, istatistiklerimiz doğrultusunda en çok İstanbul şehrinden gelmektedir. Çalışma alanlarının genişliğiyle bilinen İstanbul, en çok iş arayan ve yeni mezunu bünyesinde barındıran şehirlerimizden biridir. İş arayanlar en çok İstanbul iş ilanlarına oldukça yoğun bir ilgi göstermektedir. İstanbul’un yanı sıra Ankara ve İzmir de sıklıkla başvuru alan illerimiz arasında yer almaktadır. Bu üç büyük şehri sırasıyla Bursa, Antalya, Gaziantep, Muğla, Eskişehir ve Kayseri şehirleri takip etmektedir. Öğrenci ve yeni mezun açısından yoğunluk oluşturan bu şehirler, isbul.net ilanlarına gelen talepleri de doğru orantıda etkilemektedir.

İsbul.net, aramış olduğunuz kriterlerde ilan ve adayı bünyesinde barındıran, iş arayan ve işveren açısından her türlü hizmeti güvenilir bir şekilde sunmakta olan önemli bir insan kaynakları kuruluşudur. Sitemizi ziyaret ederek ve üyelik oluşturarak, sunmuş olduğumuz hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.