Gizlilik Politikası

isbul.net, vizyon ve misyon politikası gereği temel ilkelerinden biri bireysel ve kurumsal üyelerinin bilgilerini, gizlilik ve güvenlik prensipleri doğrultusunda korumayı amaçlayan bir insan kaynakları ve kariyer sitesidir.

 

isbul.net’e üye olan eleman adayları, oluşturdukları özgeçmişlerinde paylaştıkları bilgilerin (Ad-soyad, eğitim,tecrübe vb); üye firmalar ise, iş ilanı ile ilgili verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu kabul eder. isbul.net kullanıcı bilgilerinin yanlış ya da aldatıcı olması durumunda karşı tarafın zarar görmesinden sorumlu tutulamaz.

 

isbul.net’te oluşturduğunuz CV (özgeçmiş)’inizin firmalar tarafından görülmesini istemiyorsanız, CV (özgeçmiş)’nizi pasif hale getirebilirsiniz. CV (özgeçmiş)’niz pasif iken yalnızca iş başvurusu yaptığınız firmalar özgeçmişinize ulaşabilir. Özgeçmiş (CV)’inizi daha sonra aktif hale getirerek üye firmaların görmesini sağlayabilirsiniz.

 

CV’nizin özel nedenlerden dolayı görüntülenmesini istemediğiniz firmalar var ise, CV’nizi pasif hale getirmeden de özgeçmişinizi görüntülenmesini engelleyebilirsiniz. Bu durumda özgeçmişiniz diğer firmalar tarafından görüntülenebilir; ancak daha önce iş başvurusu yapmış olduğunuz bir firmayı engellemek, özgeçmişinizin firma tarafından görüntülenmesini engellemez.

 

Aynı e-posta ile sisteme aynı anda iki kişi giremez. Daha önce sisteme girildiği ile ilgili bir mesaj alırsanız ya da isbul.net’te kullandığınız e-posta ve şifre bilgilerinizin başkaları tarafından kullanıldığından şüphe ediyorsanız, e-postanız aracılığı ile şifre bilgilerinizi değiştirmenizi öneririz.

 

isbul.net sitesi içerisinde ve ona bağlı tüm sitelerin içeriğinde bulunan yazılı, görsel, video ve sesli materyaller izinsiz kullanılamaz, çoğaltılamaz, indirilemez. Ancak site içerisinde bulunan makale, haber ve rehber içerikli yazılar kaynak gösterilme şartı ile özgün içeriğini koruyarak alıntı yapılabilir.

 

isbul.net üzerinde yapacağınız işlemler bittikten sonra pencereyi kapatmadan önce ‘çıkış’ butonuna tıklamanız aday gizliliği ve güvenliğiniz için önemlidir. isbul.net’in aday gizliliğine verdiği öneme karşılık olumsuz bir durumla karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

isbul.net’in aday gizliliği politikasına duyduğunuz güven için teşekkür ederiz.